Barion Pixel
Weboldalunkon a  felhasználói élmény fokozásának érdekében cookie-kat (sütiket) alkalmazunk. Honlapunk használatával tájékoztatásunkat tudomásul veszi. Adatkezelési tájékoztató >>>
Kiemelt ajánlatok

Méregtelenítő diéta éhezés nélkül

2019. 02. 28. 06:24:00 Belme Lajos

 

Ha megszabadítjuk szervezetünket a méreganyagoktól, szinte minden esetben, kilókban és centikben mérhető lesz az eredmény. Ez azonban csak a mellékhatása ennek a könnyű diétának.
A valódi eredmény azonban jóval több ennél. Sokkal jobban fogjuk magunkat érezni a bőrünkben. Ez azt jelenti, hogy mind testileg, mind lelkileg megújulhatunk.

Kell ennél több?

Mire érdemes figyelni a diéta ideje alatt?

  • Egyszerű és könnyű ételeket készítsünk
  • Ne együnk túl sok félét egyszerre
  • Az ételeket frissen főzzük
  • Ne együnk napi 3 alkalomnál többször
  • A reggeli 10 óra után legyen, hogy minél tovább tudjon méregteleníteni a szervezet
  • A vacsora ne legyen napnyugta után
  • Végül az ájurvéda aranyszabálya : a gyomrot csak 1/3 részig töltsük szilárd étellel, 1/3 részét folyadékkal, és a maradék 1/3 részét pedig hagyjuk üresen. Az emésztés csak így fog jó hatásfokkal működni!   

Figyelmeztetések:
A vékony testalkatúak maximum két hétig csinálják. Mások 1 hónapig is kitarthatnak. Egyáltalán ne tartsák ezt a diétát túl fiatal vagy túl öreg emberek, lesoványodott, erőtlen testalkatúak, és krónikus betegek.

Mit együnk a méregtelenítő diéta alatt?

Gyümölcsöket csak kis mennyiségben! Teljesen kerüljük a banánt, a körtét és összességében az édes gyümölcsöket és gyümölcsleveket. A savanyú és kissé fanyar gyümölcsök és levek viszont jótékony hatásúak. Pld. az alma, citrom, zöldcitrom, grapefruit, gránátalma, tőzegáfonya.

A legtöbb zöldség kiváló méregtelenítő. Nyersen vagy párolva is lehet fogyasztani. Kerüljük viszont a gombát, a burgonyát és a hüvelyes zöldségeket. A különböző csírákat se hagyjuk ki, mert ezek segítik a salakanyagok lebontását: búzacsíra, hajdina-, árpa- és napraforgócsíra, lucernacsíra.

Gabonákból kizárólag a teljes kiőrlésűt válasszuk, és ezt se vigyük túlzásba. A könnyű méregtelenítéshez kiváló egytálétel a híres khicshari , hiszen a méregtelenítő diéta legfontosabb étele a mungóbab és a rizs.  Ezt akár minden nap ehetjük. Még reggelinek is jó.

A khicsari receptje:

  • 1 csésze feles mung-dal (mungóbab)
  • 1 csésze baszmati, vagy jázmin rizs
  • 2 teáskanál ghí
  • ½ teáskanál őrölt római kömény
  • ½ teáskanál őrölt koriander
  • 2 evőkanál apróra vágott friss gyömbér
  • 1 ½ teáskanál só

Mossuk meg a mung-dált, majd csöpögtessük le a vizet róla. Ezután áztassuk be néhány órára. A megmosott rizst, és a többi összetevőt öntsük fel 6 csésze vízzel egy fazékban. Fedő nélkül főzzük 5-10 percig. Ezután fedjük le, és kis lángon még ½ óráig főzzük.
Ha akarunk, tehetünk bele karfiolt is pici rózsákra szedve az utolsó 10 percben, és egyéb fűszereket is: kurkumát, fekete borsot, hinget (asafoetida) és szerecsendiót. Forrón tálaljuk, és szórhatunk a tetejére apróra vágott korianderlevelet. Adhatunk hozzá egy félbevágott citromot, melyet mindenki saját maga csöpögtethet a tányérjába.
A khicshari híg leves állagú legyen, ha a méregtelenítő diéta miatt fogyasztjuk. Máskor főzhetjük kicsit sűrűbbre és gazdagabban is elkészíthetjük. Tehetünk bele krumplit, zöldborsót, brokkolit és még pirított kesudiót is.

Ínycsiklandó, igaz? Ráadásul nagyon tápláló és igazi vasforrás. Enyhe izzadást okoz, mely által a méreganyagok a bőrön át is távoznak.
Valójában végtelen sok változatban elkészíthető egytálétel, melyről azt mondják Indiában, hogy még egy király igényeit is kielégíti, de egy koldusnak is megfelelő.

 

A tejtermékeket ne vigyük túlzásba diéta idején. A pasztörizált tejet pedig legjobb, ha végleg töröljük az étrendünkből. Vajat és sajtot egyáltalán ne együnk. A joghurtot fele-fele arányban hígítsuk fel vízzel és adjunk hozzá kardamont vagy gyömbért.  

Az állati eredetű ételek (a hús és a tojás) kifejezetten méregtermelők. A halak és a kagyló nyálkatermelő hatása miatt nem javasolt. Aki egy kicsit is komolyan gondolja a méregtelenítést, akkor ne fogyasszon egyáltalán húst, halat és tojást sem.

Olajat is csak kis mennyiségben használjunk, mert szintén nyálkatermelők. Édesítőszernek csak mézet használjunk. A barna cukor sem javasolt.

A fűszerek közül legjobbak a csípősek. A sóval is óvatosan bánjunk. A savanyúságokat és az ecetet szintén kerüljük.

Mit igyunk a méregtelenítő diéta alatt?

Kerüljük a hideg italokat, bármennyire jól esne a melegben. A legjobb a gyömbéres, kardamonos, fahéjas gyógytea pici mézzel. Akár óránként megihatunk egy pohárral.

 

Mi a teendő ha a diéta nem segít?

Súlyosabb áma-állapot esetén a méregtelenítő diéta önmagában kevés a jó eredményhez. Ilyenkor valószínűleg már annyira megterhelték a méreganyagok a szervezetet, hogy a diéta nem tud gyökeres változást eredményezni. Ez akkor fordulhat elő, ha a méreganyagok már felszívódtak a bélrendszerből és elterjedtek a testben. Az ájurédának erre az esetre is vannak hatékony és egyszerű módszerei. A méreganyagokat el kell folyósítani, hogy azok újra a bélrendszerbe kerüljenek. Hogyan történik ez?

Erről a következő cikkben olvashat:

Nagytakarítás a testben >>>

 

blog comments powered by Disqus